Çartet Zafir Berisha: Kënd e quan mbetje nga kazani i plehrave që kundërmojnë - Bota Sot
Çartet Zafir Berisha: Kënd e quan mbetje nga kazani i plehrave që kundërmojnë

Aktuale

Çartet Zafir Berisha: Kënd e quan mbetje nga kazani i plehrave që kundërmojnë

Nga: N.Sh Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:55
Zafir Berisha

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha përmes një reagimi në reagimi ën Facebook, shprehet mjaftë i mllefosur.

Berisha thotë se, është koha që të hiqen maskat pas të cilës po fshihen, mbetjet nga kazani i plehrave që po kundërmojnë.

Fjalën e ka për politikanët të cilët para qytetarëve thotë se po paraqiten si engjëj, ndërsa bëjnë veprime prej djalli.

Më poshtë shkrimi i plotë:

-“Arma më e fuqishme, është ideja të cilēs i ka ardhur koha” (Goeth)

-Mungesa e stilit origjinal të klasës politike në Kosovë dhe qasja e gabuar në kërkim të këtij stili rrezikon pluralizmin dhe demokracinë duke u servuar dhe imponuar qytetarëve një politikë “Pozash”, që nuk janë asgjë tjetër veç një kopje e politikanëve dhe politikave tashmë të dështuara.

-Në realitetin e sotëm në Kosovë është shumë normale të mendosh se kush çka dhe sa po bënë për Kosovën. Kjo vjen si rezultat i gjendjes në Kosovë, e cila është në kërkim të identitetit individual dhe politik, ku si rezultat i këtij kërkimi e jetojmë jetën të cilën e jetojmë.

-Si në çdo fushë të jetës ashtu edhe në politik, guximi,vendosmëria dhe eksperienca, është vendimtare për të marrë hapa të duhur në mbrojtje të interesave të shtetit dhe kombit.

-Mbetjet nga kazani i plehrave që kundërmojn në politik, e që para qytetarve paraqiten engjuj e që bëjnë veprime prej djalli, është koha t’i hiqen maska pas të cilës po fshihen!

Zafa

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...