E pranon Zafir Berisha që Kosova ka nevojë për politikanë të guximshëm, ja pse u fut në krizë të thellë Kosova - Bota Sot
E pranon Zafir Berisha që Kosova ka nevojë për politikanë të guximshëm, ja pse u fut në krizë të thellë Kosova

Aktuale

E pranon Zafir Berisha që Kosova ka nevojë për politikanë të guximshëm, ja pse u fut në krizë të thellë Kosova

Nga: N.Sh Më: 17 gusht 2019 Në ora: 17:49
Zafir Berisha

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha për ditë e më shumë po tregohet më i ashpër karshi problemeve të mëdha dhe krizës së thellë politike e ekonomike në të cilët tashmë është futur.

Berisha përmes një postimi në Facebook, thotë se mungesa e ideve dhe kreativiteti politik ka bë që të futet Kosova në këtë krizë.

Sipas tij, Kosova asnjëherë më parë nuk ka pasur nevojë më shumë sesa tash për përfaqësues të dijshëm, të vendosur dhe të guximshëm.

Ja postimi i plotë:

Mungesa e ideve dhe kreativitetit politik në Kosovë, ka bë që vendi të futet me një krizë të thellë morale, ekonomike e politike.

Për të dalur nga gjendje në të cilën është Kosova, nuk duhet të kërkohet zgjidhje gjetiu, por në zgjedhje të zgjidhni ata që së paku një herë në jetën e vetë kan bërë një veprim ose kanë marrur një vendim në të mirë të qytetarëve dhe Kosovës.

Më shumē se asnjëher më parë që nga paslufta Kosova ka nevoj pêr përfaqsues të dijshëm, të vendosur dhe guximshëm.

Zafa

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...