Mustafa i bindur se LDK do të dal fituese në zgjedhjet e parakohshme - Bota Sot
Mustafa i bindur se LDK do të dal fituese në zgjedhjet e parakohshme

Aktuale

Mustafa i bindur se LDK do të dal fituese në zgjedhjet e parakohshme

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 20:55
Isa Mustafa

Isa Mustafa pranon se mund të ketë koalicion me Albin Kurtin, veçse rikujton që Lidhja Demokratike e Kosovës synon ta drejtojë qeverinë.

Mustafa ka thënë se pret që LDK do të dal fituese në zgjedhjet e parakohshme.

“Vullneti dhe qëndrimi është që LDK të hyjë në zgjedhje për ta pasur kryeministrin e vet, sepse jemi parti më e madhe. Jemi në bisedime me VV-në jemi marr vesh që për koalicion duhet të zhvillohet biseda në mes grupeve teknike që të shihen të gjitha parakushtet për koalicion”, ka deklaruar Mustafa.

Ai ka theksuar se nuk do t’i jap shans më PDK-së për të qeverisur së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...