Ahmeti: Ka gatishshmëri që zgjedhjet të mbahen më 6 tetor

Aktuale

Ahmeti: Ka gatishshmëri që zgjedhjet të mbahen më 6 tetor

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 11:36
Shpend Ahmeti

Kreu i PSD-së Shpend Ahmeti beson thotë se ka disponim brenda subjekteve politike që zgjedhjet të mbahet më 6 tetor.

Pas një takimi me kreun e LDK-së Isa Muatafa, Ahmeti tha se janë siguruar që të enjten të jenë të gjithë prezentë që të votojnë shpërndarjen e Kuvendit dhe kështu tu hapet rrugë zgjedhjeve.

Ahmeti: ë gjithë kanë gatishmëri që zgjedhjet të mbahen më 6 tetor

‘ U dakorduam që me 22 të jemi të gjithë në sallë për të siguruar që do të  ndodhë shpërndarja e Kuvendit dhe ti hapim rrugë zgjedhjeve. Si duket data që po përfolët më së shumti është 6 tetori. Pra nëse shpërndahet të enjten Kuvendit, atëherë mbesin 2 data, 29 shtatori ose 6 tetori, por si duket tek të gjithë ka një gatishmëri që zgjedhjet të mbahen me 6 tetor.”, tha Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat