AAK paralajmëron koalicion tjetër - Bota Sot
AAK paralajmëron koalicion tjetër

Aktuale

AAK paralajmëron koalicion tjetër

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 14:00
Foto ilustrim

AAK përmes një njoftimi për media ka dhënë detaje të më hollësishme në rastin e koalicionit me Partinë Social Demokrate të Kosovës.

“Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot, e ka votuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor me Partinë Social Demokrate të Kosovës”, thuhet në njoftimin për media.

Sipas AAK, Këshilli Drejtues që është organi më i lartë drejtues i Partisë, e ka mandatuar kryetarin e AAK-së,
Ramush Haradinaj, për diskutime për zgjerimin eventual të Koalicionit parazgjedhor të AAK-së.

“Në arsyetimin e paraqitur nga Kryetari Haradinaj për koalicion AAK-PSD, thuhet se bashkëpunimi mes forcave politike, në rastin konkret me PSD-në, është një moment mëse i domosdoshëm në përpjekjet e krijimit të boshtit të fitores, kjo me qëllim të fuqizimit të Kosovës, përballë sfidave që e presin dhe të forcimit të institucioneve dhe rritjes së përgjegjësisë përballë qytetarëve”, thuhet në këtë njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...