Ahmeti: Ramush Haradinaj bartës i listës - Bota Sot
Ahmeti: Ramush Haradinaj bartës i listës

Aktuale

Ahmeti: Ramush Haradinaj bartës i listës

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 15:48
Shpend Ahmeti dhe Ramush Haradinaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate edhe zyrtarisht sot kanë nënshkruar koalicionin parazgjedhorë.

E bartës i listës të këtij koalicioni dhe pretendent për kryeministër do të jetë lideri i AAK-së Ramush Haradinaj.

Kështu ka thënë gjatë një konference për media, kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti.

Ai ka thënë se PSD nuk ka pas pretendime për kryeministër.

“Unë e tregova që bartës i listës edhe pretendent për kryeministër është Ramush Haradinaj. Unë jam kryetar komune, i kam edhe dy vite mandat. Nuk ka pas pretendime nga PSD që të marrim kryeministrin”, ka thënë Ahmeti. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...