Koalicioni AAK-PSD, vjen goditja e parë e rëndë: Ky koalicion nuk është i… - Bota Sot
Koalicioni AAK-PSD, vjen goditja e parë e rëndë: Ky koalicion nuk është i…

Aktuale

Koalicioni AAK-PSD, vjen goditja e parë e rëndë: Ky koalicion nuk është i…

Nga: N.H Më: 19 gusht 2019 Në ora: 16:44
Ramush Haradinaj dhe Shpend Ahmeti

Analisti Petrit Zogaj, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, rreth koalicionit të arritur sot mes AAK-së dhe PSD-së.

Ai thotë se ky koalicion nuk është i shpresës, as fitues e aq me pak përmbyllës i tranzicionit të zgjatur tejmase.

“Me qenë të sinqertë me vetën, të gjithë e dimë që Shpendi ishte një strukturë e AAK-së brenda LV-së. Befasi ishte shkuarja në LV, por jo kthimi në AAK”, thotë Zogaj.

Ja shkrimi i tij:

Me qene te sinqerte me veten, te gjithe e dime qe Shpendi ishte nje strukture e AAK brenda LV. Befasi ishte shkurja ne LV, por jo kthimi ne AAK.

Ky koalicion nuk eshte i shpreses, as fitues e aq me pak permbylles i tranzicionit te zgjatur tejmase.

E vetmja e mire nga kjo marreveshje ne mes AAK dhe PSD eshte qe do te nxite levizje te tjera, ku mund te priten koalicione qe do te ishin ndryshimi potencial dhe normalizimi i nderrimit te strukturave ne pushtet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...