Ja çka do t’iu bën Ramush Haradinaj, Shpend Ahmetit e Dardan Molliqajt - Bota Sot
Ja çka do t’iu bën Ramush Haradinaj, Shpend Ahmetit e Dardan Molliqajt

Aktuale

Ja çka do t’iu bën Ramush Haradinaj, Shpend Ahmetit e Dardan Molliqajt

Nga: N.Sh Më: 20 gusht 2019 Në ora: 11:56
Haradinaj, Ahmeti, Molliqaj

Ish-deputeti i Kosovës, Driton Tali, përmes një postimi në Facebook, tregon se çfarë do të iu bën Ramush Haradinaj pas koalicionit me PSD-në, Shpend Ahmetit e Dardan Molliqajt.

Tali, në shkrimin e tij, ka përmendur edhe koalicionin e AAK-së me Nismën dhe si i dërgoi të Kadria 5 minuta para orës 24:00.

“I ka çue këta "tereqtë" që e kanë pas shumë personalisht me Hashim Kadrinë, e s'po ta çon Shpendin, i cili merrke shenime prej Hashës si do nxansa pa kurrizor që ju lariten mësusave?!”, shkruan Tali.

Ja postimi i plotë:

Ramushi e çoi Fatmirin, Zafirin, Jakupin, Bilallin ..., te Hashim Kadria, 5 min para 24:00h.

Kurrë nuk më hjeket prej mendjes kur doli Fatmiri në TV. Që thonë "n'qafë me pas pre pikë t'gjakut s'kish qit".

Tanaj, gjatë fushatës kur me zor e ngrehke Fatmirin për me dal në binë me ja dhonë dorën Kadrisë.

Këto e pati bo Ramushi mas dy jave që publikisht në TV pati deklaru se "AAK-Nisma nuk bojnë kurrë koalicion as me PDK'ën e as me LDK'ën!".

E s'po ta çonë Shpendin me dy Dardanat te Hashim Kadria?!

I ka çue këta "tereqtë" që e kanë pas shumë personalisht me Hashim Kadrinë, e s'po ta çon Shpendin, i cili merrke shenime prej Hashës si do nxansa pa kurrizor që ju lariten mësusave?!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...