Haradinaj: 25 kandidatët e PSD-së në listën për deputetë janë peshë e madhe - Bota Sot
Haradinaj: 25 kandidatët e PSD-së në listën për deputetë janë peshë e madhe

Aktuale

Haradinaj: 25 kandidatët e PSD-së në listën për deputetë janë peshë e madhe

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 21:42
Daut Haradinaj

Ish-deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka komentuar koalicionin e fundit me PSD-në.

Ai është shprehur se ky koalicion do të sjell fitore, duke shtuar se 25 kandidatët e PSD-së që do të përfshihen në listën e përbashkët për deputetë janë peshë e madhe.

“25 kandidatët e PSD-së brenda listës për deputetë janë peshë e madhe, janë fuçi, aq më tepër në grupin e PSD-së, janë personalitete të provuara duke filluar nga Shpendi, Visari dhe deputetë të tjerë të respektuar. Bashkimi elektoral i këtyre dy forcave është shumë i lehtë. Ky 25-sh ka me nxjerrë një listë të fuqishme, do të jenë autoritet më të fortë, jemi tu hi me arsenalin më të fortë për fitoren e zgjedhjeve”, tha Haradinaj.

Ai ka shtuar se AAK dhe PSD tashmë kanë marrëveshje edhe për renditjen në listë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...