Kurti mendon se çifteve iu vjen marre të bëjnë seks e të bëjnë fëmijë ndër sy të prindërve, ja çka propozon - Bota Sot
Kurti mendon se çifteve iu vjen marre të bëjnë seks e të bëjnë fëmijë ndër sy të prindërve, ja çka propozon

Aktuale

Kurti mendon se çifteve iu vjen marre të bëjnë seks e të bëjnë fëmijë ndër sy të prindërve, ja çka propozon

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 22:43
Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër i kësaj partie, Albin Kurti, si asnjëherë më parë po i përgjigjet hapur pyetjeve të qytetarëve të Kosovës. E vetmja e metë: Po i lë anonimë, pa treguar për identitetin e tyre.

Kurti shprehet i shqetësuar edhe për rënien e natalitetit në vendin tonë. Ai beson që një gjë e tillë mund të jetë pasojë e banimit të përbashkët të çifteve me prindërit e tyre.

Ai nënkupton se çiftet e reja kanë vështirësi që të bëjnë seks e fëmijë nga banimi i përbashkët me prindërit, dhe për këtë ka një politikë mjaft interesante.

Kryetari i Vetëvendosjes ka premtuar që në rastin e ardhjes së tij në pushtet, do t’iu mundësohet çifteve blerja me këste e banesës brenda 10 vitesh.

Madje, gjithë këtë Kurti mendon ta bëj për një pagesë mujore prej vetëm 150 eurosh në muaj dhe e cila do të mbërrinte vlerën e 18 mijë eurove.

Por, Kurti nuk ka specifikuar se sa metra katrorë do të ishte një banesë e tillë standarde për çiftet dhe se në cilin vendbanim do të vendosej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...