Resul Sinani: Pres koalicion PDK - Vetëvendosje - Bota Sot
Resul Sinani: Pres koalicion PDK - Vetëvendosje

Aktuale

Resul Sinani: Pres koalicion PDK - Vetëvendosje

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 23:05
Resul Sinani

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të hyn në koalicion, kështu ka thënë Resul Sinani, anëtari më i ri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ai është shprehur se këto zgjedhje për PDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje janë jetë apo vdekje.

“..Pres që të ndodhë një koalicion PDK-Lëvizja Vetëvendosje”, ka thënë Sinani në emisionin Frontal.

Ish-moderatori, Resul Sinani dikur ishte pjesë e Nismës Socialdemokrate.

Sinani ka thënë se LDK është shumë komode edhe po humbi zgjedhjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...