Nitaj i bën thirrje Presidentit të emërojë kandidatin e AAK-së në KQZ

Aktuale

Nitaj i bën thirrje Presidentit të emërojë kandidatin e AAK-së në KQZ

Nga: A.SH Më: 24 gusht 2019 Në ora: 18:15
Muharrem Nitaj

Ish-deputeti i AAK-së Muharrem Nitaj ka bërë thirrje presidentit ta emërojë kandidatin e AAK-së në KQZ, sepse kjo është e pakuptushme.

Ai ka bërë të ditur se, Aleanca ka kohë që e ka dërguar kandidatin e vet për kQZ dhe kjo nuk ka ndodhur

Postimi në Facebook:

Presidenti ta emeroje kandidatin e AAK-se ne KQZ

Eshte e pakuptueshme qe Presidenti i Vendit, Hashim Thaçi, nuk .e ka emeruar hala anetarin e KQZ-se, nga radhet e AAK-se. Ka kohe qe Aleanca e ka derguar kandidatin e vet per KQZ dhe kjo nuk ka ndodhur. Ai dite me pare e emeroi kandidatin nga radhet e PDK-se, por nuk veproi njejte me kandidatin e AAK-se. Presidenti duhet te veproje sepse zgjedhjet jane ne prag!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat