Lista Serbe prezanton dy aderimet e reja, bëhet gati për zgjedhje - Bota Sot
Lista Serbe prezanton dy aderimet e reja, bëhet gati për zgjedhje

Aktuale

Lista Serbe prezanton dy aderimet e reja, bëhet gati për zgjedhje

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 20:10
Lista Serbe

Lista Serbe gjatë ditës së sotshme ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për media.

Në këtë konferencë, Lista Serbe prezantoi dy aderimet e reja që i janë bashkuar së fundmi partisë së tyre.

Miroslav Ristic dhe Mladen Stankovic janë dy përforcimet e reja të Listës Serbe.

Të dy aderimet ishin anëtarë të Partisë së Pavarur Liberale.

Në këtë konferencë u bë thirrje për bashkimin e serbëve tek Lista Serbe, sepse sipas tyre vetëm kështu mund të jenë më të fort.

I pyetur nga gazetarët për skenën politike në Prishtinë para zgjedhjeve të parakohshme, kryetari i Listës Serbe Goran Rakic ​​tha se ata nuk duan të ndërhyjnë në politikën e partive atje dhe se është e rëndësishme që populli serb të jetë i bashkuar dhe që ne të gjithë të shkojmë në votime së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...