Krasniqi: Lavdi jetës dhe veprës së Ismet Jasharit - Bota Sot
Krasniqi: Lavdi jetës dhe veprës së Ismet Jasharit

Aktuale

Krasniqi: Lavdi jetës dhe veprës së Ismet Jasharit

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 09:38
Jakup Krasniqi

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi në përkujtim të dëshmorit dhe heroit, Ismet Jashari – Kumanova, ka thënë se gushti dhe shtatori i vitit 1998, ishin përplotë ditë të vështira, por të lavdishme, dhe pikërisht në ditë të vështira, njerëzit i shpalosin vlerat, integritetin dhe shpirtin e tyre njerëzor.

“Në përkushtim të Dëshmorit e Heroit -Ismet Jashari - Kumanova!

Gushti dhe shtatori i vitit 1998, ishin përplotë ditë të vështira, por të lavdishme! Por, në ditë të vështira, njerëzit i shpalosin vlerat e tyre, integritetin e tyre, shpirtin e tyre njerëzor!

Lavdi jetës e veprës së Dëshmorëve të Lirisë!
Lavdi Dëshmorit Ismet Jashari!”, ka shkruar ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...