LDK nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me PSHDK - Bota Sot
LDK nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me PSHDK

Aktuale

LDK nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me PSHDK

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 17:03
Pamje nga vendi i ngjarjes

Lidhja  Demokratike e Kosovës gjatë ditës së sotme ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me PSHDK.

Kjo është bërë publike nga drejtuesit e të dy partive në rrjetin social Facebook.

E marrëveshja me partinë Shqiptare Demokristiane të Kosovës duket që është nënshkruar shumë lehtë për dallim me Vetëvendosjen që patën ndasi dhe që në fund nuk arritën të zyrtarizonin koalicionin parazgjedhor.

Posti i kryeministri ishte pika kyçe që nuk u dakorduan dy partitë me te mëdha opozitare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...