Valon Murati kandidat për deputet nga lista e PDK-së - Bota Sot
Valon Murati kandidat për deputet nga lista e PDK-së

Aktuale

Valon Murati kandidat për deputet nga lista e PDK-së

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 18:20
Pamje nga takimi

Partia Demokratike e Kosovës sot nënshkroi marrëveshje koalicioni me Lëvizjen për Bashkim.

Burimet e mediave mësojnë se pjesë e listës për deputet të PDK-së, do të jetë kryetari i LB-së, Valon Murati.

Kryetari i LB-së pritet të jetë i renditur lart në listën e kandidatëve për deputet.

Përveç kësaj, mësohet se Lëvizja për Bashkim do të ketë tre kandidat për  deputet në listën e PDK-së.

Nuk është hera e parë që Lëvizja për Bashkim dhe PDK krijojnë koalicione parazgjedhore

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...