Këta janë kandidatët për deputetë nga dega e VV-së në Gjakovë - Bota Sot
Këta janë kandidatët për deputetë nga dega e VV-së në Gjakovë

Aktuale

Këta janë kandidatët për deputetë nga dega e VV-së në Gjakovë

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 16:41
Këta janë kandidatët

Lëvizja Vetëvendosje Dega në Gjakovë ka vendosur se kush do të jetë kandidatët për deputet nga kjo komunë:

Ata me anë të një njoftimi në rrjetin social Facebook bënë të ditur se deputet që garojnë në Parlamentin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje janë:

Agon Batusha

Arbërie Nagavci

Mimoza Shala

Kreshnik Alijaj

Ja postimi:

Mbledhja e Këshiilit

Dje me 04.09.2019 u mbajtë mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm në Gjakovë para të cilit u prezentuan kandidatët e Qendrës tonë për deputetet. Mbledhjen e hapi kryesuesi i Këshillit Agim Buza.

Në këtë takim fjalën e morri edhe Avni Zogiani i cili theksoj edhe një herë rëndësinë që do të ketë fitorja e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në ndryshimin e të gjitha rrjedhave politike.

Para anëtarëve të Këshillit u prezentuan katër kandidatë të Qendrës tonë të cilët morën mbështetjen dhe besimin për të qenë në garë për deputet në Kuvendin e Kosovës.

Krenar për kontributin e të gjithëve dhe me entuziazmin e fitorës të gjithë uruan:
Agon Batusha
Arbërie Nagavci
Mimoza Shala
Kreshnik Alijaj

VETËVENDOSJE!
#qeveriaKurti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...