VV-ja në Prishtinë nominon këta kandidatë për deputetë, eliminohet Xhelal Sveçla - Bota Sot
VV-ja në Prishtinë nominon këta kandidatë për deputetë, eliminohet Xhelal Sveçla

Aktuale

VV-ja në Prishtinë nominon këta kandidatë për deputetë, eliminohet Xhelal Sveçla

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 21:35
Xhelal Sveçla

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka nominuar disa kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës për zgjedhejt e parakohshme që janë planifikuar të mbahen me 6 Tetor.

Media ka arritur të sigurojë disa nga emrat që tashmë janë nominuar për deputetë. Në mesin e tyre është edhe kandidati për kryeministër nga ky subjekt politik Albin Kurti, ish-deputetët Glauk Konjufca, Arben Vitia, Albulena Haxhiu, Liburn Aliu dhe anëtarët Valdrin Ahmeti, Leonora Bajraktari, Eman Rrahmani.

Për t’u nominuar për deputet nuk arriti të sigurojë mbështetjen e nevojshme ish-deputeti Xhelal Sveçla. Ai është eliminuar nga gara. Kështu bëjnë të ditur burime brenda VV-së.

Përveç Sveçles, ka edhe emra tjerë që nuk paten përkrahejn e duhur për t’iu futur garës zgjedhore.

Ndryshe, VV-ja garon si subjekt i vetëm politik në zgjedhjet e 6 Tetorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...