Partia Fjala zgjedh kryetarin e saj - Bota Sot
Partia Fjala zgjedh kryetarin e saj

Aktuale

Partia Fjala zgjedh kryetarin e saj

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 22:04
Ilustrim

Partia e Gëzim Këlmendit ka zgjedhur sot kryetarin e ri në Kuvendin e II’të zgjedhor të kësaj partie. Fjala ka njoftuar përmes një komunikate se kryetar u zgjedh përsëri Gëzim Kelemendi me 92 voto për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Më poshtë e gjeni komunikatën e plotë:

“Partia FJALA sot ka mbajtur Kuvendin e II-të Zgjedhor.

92 delegatë të Partisë FJALA sot votouan për të parin e tyre.

Me 92 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim Gëzim Kelmendi u rizgjodh Kryetar i Partisë FJALA.

Në fjalimin e tij para delegatëve Gëzim Kelmendi i falënderoj për besimin dhe mbështetjen e dhënë.

Ai tha se Partia FJALA do të punoj që të ndryshohet kjo mendësi politike.

Do të punojmë që politikani të jet në shërbim të qytetarit.

E kemi kundërshtuar dhe do ta kundërshtojmë fuqishëm rritjen e pagës dhe privilegjeve tjera të politikanëve të Kosovës.

Do të punojmë që të jetësohet amaneti i dëshmorëve të rënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Populli i Kosovës nuk duhet të dorëzohet para të keqës aktuale në vendin tonë.

Nuk jemi dorëzuar as para regjimit të Serbisë, nuk duhet të dorëzohemi as tash, por duhet që në zgjedhjet e 6 tetorit të votojmë për të mirën e fëmijëve tanë dhe shtetit tonë.”, shkruhet në komunikatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...