Ahmeti: Haradinaj dha dorëheqje, sepse nuk lëshoi pe - Bota Sot
Ahmeti: Haradinaj dha dorëheqje, sepse nuk lëshoi pe

Aktuale

Ahmeti: Haradinaj dha dorëheqje, sepse nuk lëshoi pe

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 19:32
Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës dhe kreu i PSD’së, Shpend Ahmeti, ka mbajtur një fjalim në zyrtarizimin e kandidaturës së Ramush Haradinajt nga koalicioni AAK-PSD. Ai ka thënë se Haradinaj pikërisht për të mos lëshuar pe, dha edhe dorëheqje.

Gjithashtu Ahmeti tha se përveç presionit nga jasht për të hequr taksën, presion kishim edhe nga brenda.

“Ramushi dha dorëheqje për të mos lëshuar pe, por ne vërtetuam se për ta mbrojtur Kosovën duhet guxim”, është shprehur Ahmeti.

Edhe njëherë Ahmeti tregoi se presion për heqjen e taksës bënin vet liderët e Kosovës.

“Kur presion na bënë jo vetëm qarqet ndërkombëtare, presion na bënin edhe disa njerëz të Kosvoës”, ka thënë Ahmeti.

Kreu i Prishtinës tha se për 100% taksë, nevojitet edhe 100% guxim.

“Taksa 100%, e 100% nevojitet edhe guxim”, shtoi Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...