Prof.Maxharraj tregon se cili është koalicioni më i çuditshëm dhe më i turpshëm - Bota Sot
Prof.Maxharraj tregon se cili është koalicioni më i çuditshëm dhe më i turpshëm

Aktuale

Prof.Maxharraj tregon se cili është koalicioni më i çuditshëm dhe më i turpshëm

Nga: A.SH Më: 7 shtator 2019 Në ora: 20:00

Profesor Binak Maxharraj, përmes një postimi në Facebook, ka treguar se sipas tij koalicioni më i çuditshëm dhe i turpshëm është ai mes AAK-së dhe PSD-së.

Tutje shkruan se, PSD, menxi gjeti strehë brenda AAK-së, se përndryshe do t’i harronet votat.

Postimi në Facebook:

KOALICIONI ME I QUDITSHEM.

Para fushtes zgjedhore nuk pati edhe aq shume koalicione,sepse tri partit me te medha si LDK,LVV dhe PDK po shkojne te vetme ne zgjedhje.Kjo eshte e arsesyeshme per ta pare forcen e tyre.

Por pati edhe ndonje koalicion te quditeshem ai midis AAK dhe PSD dhe NISMA dhe AKR e cila gadi se eshte fshij krejtesishte ne fund mbeti veq me nje deputet.

Por koalicioni me i quditeshem dhe me i turpshem u ba midis AAK dhe PSD. Keta rrebelat,te arratisurit e dikurshem te LVV menzi gjeten shtruhere mbrenda AAK sepse perndryshe do ti hante vota.

Por ajo se cka eshte me ineteresante dhe e rrezikshme per AAK se ketyre rrebelava me shume do te ua shene sherrin se sa hajrin duke ia vjedhe vota ner dore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...