Ramush Haradinaj për Artan Venharin: Prishtina humbi një nga djemtë më të mirë - Bota Sot
Ramush Haradinaj për Artan Venharin: Prishtina humbi një nga djemtë më të mirë

Aktuale

Ramush Haradinaj për Artan Venharin: Prishtina humbi një nga djemtë më të mirë

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 22:47
Artan Venhari

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka ngushëlluar familjen e parashutistit Artan Venhari. Ai ka shtuar se ai ishte njëri nga djemtë më të mirë të Prishtinës dhe humbja e tij është e dhimbshme dhe tragjike për shkak se vdiq nga ajo që e pati pasion tërë jetën, fluturimin në qiell.

“Prishtina humbi sot një nga djemtë më të mirë, Artan Venhari. E dhimbshme dhe tragjike humbja e tij, nga ajo që e pati gjithë jetën pasion, fluturimin në qiell. Ngushëllime të sinqerta familjes. Prehu i qetë në tokën e Kosovës Artan” shkroi Haradinaj.

Artan Venhari ndërroi jetë sot pas një incidenti në Prizren.

Në këtë incident u lëndua edhe një 22 vjeçar, por që është jashtë rrezikut për jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...