Haliti: Duke kujtuar dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së - Bota Sot
Haliti: Duke kujtuar dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së

Aktuale

Haliti: Duke kujtuar dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 15:18
Haliti: Duke kujtuar dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, i cili pritet të jetë në listën për deputet nga PDK, Xhavit Haliti ka marrë pjesë në zbuluam pllakën përkujtimore për dëshmorët Ramiz e Sherif Brahimaj dhe për martirët Rexhep, Mursel e Nemka Brahimaj, në lagjen Haxhiaj në Novosellë të Pejës.

“Historikisht në këtë lagje kanë kumbuar krismat e pushkëve të lirisë. Kështu ishte edhe në luftën e fundit. Duke kujtuar këta dëshmorë dhe martirë, kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së”, ka shkruar ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...