Osmani në Barjë: LDK nuk shkon me partitë që nuk duhet - Bota Sot
Osmani në Barjë: LDK nuk shkon me partitë që nuk duhet

Aktuale

Osmani në Barjë: LDK nuk shkon me partitë që nuk duhet

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 18:10
Vjosa Osmani

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, aktualisht është duke e mbajtur një tubim me qytetarë në fshatin Bare të Mitrovicës.

Ajo nga atje ka thënë se Mitrovica është vendi me të cilin Kosova do të zhvillohet ekonomikisht.

“Kemi plan të veçantë për këtë rajon që të mund ta zhvillojmë. Do të fokusohemi në zhvillim të turizmit malor dhe agroturizmit”.

Osmani ka thënë se po ashtu se Kosova është në rrezik të madh.

“20 vjet pas lirisë, po rrezikohemi nga ikja e rinisë. I kemi hyrë kësaj rruge për t’i dhënë fund mentalitetit plaçkitës nëpërmjet të cilit kuletën e shtetit e kanë konsideruar kuletë të vetën”.

Ajo nga Barja e Mitrovicës ka siguruar se LDK nuk do të shkojë me “partitë që nuk duhet”.

“Ata që po thojnë se LDK-ja do të shkojë në parti të tjera e kanë gabim sepse e dini edhe ju që Vjosa Osmani nuk shkon dhe as nuk do të shkojë me ata që nuk duhet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...