Kush me kë do të bashkohet pas 6 tetorit? Analistët: Ato koalicione janë më të lehta - Bota Sot
Kush me kë do të bashkohet pas 6 tetorit? Analistët: Ato koalicione janë më të lehta

Aktuale

Kush me kë do të bashkohet pas 6 tetorit? Analistët: Ato koalicione janë më të lehta

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 18:41

Derisa partitë e mëdha politike kanë vendosur të garojnë vetavet në zgjedhjet e 6 tetorit, në anën tjetër, janë arritur vetëm 4 koalicione parazgjedhore.

Njohës të proceseve zgjedhore konsiderojnë se koalicionet paszgjedhore janë vështirë të arritshme nëse nuk caktohen disa kritere para zgjedhjeve.

Ndërsa disa i konsiderojnë më lehtë të arritshme, pasi që në bazë të numrit të deputetëve dhe përqindjes që marrin në zgjedhje, ndahet edhe hisja në qeveri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...