Millaku zyrtarisht shpallë kandidimin për deputete, mbajë numrin 36 dhe flas shkurt e shqip - Bota Sot
Millaku zyrtarisht shpallë kandidimin për deputete, mbajë numrin 36 dhe flas shkurt e shqip

Aktuale

Millaku zyrtarisht shpallë kandidimin për deputete, mbajë numrin 36 dhe flas shkurt e shqip

Nga: M.H Më: 8 shtator 2019 Në ora: 22:15
Drita Millaku

Deputetia nga rradhet e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, edhe zyrtarisht u nominua kandidate për deputete e Kosovës për zgjedhjet që do të mbahen me 6 tetor.

Millaku, shkroi që ka pranuar besimin për kandidim dhe se mbanë numrin 36, sikurse alfabeti i gjuhës shqipe, pra flet shkurt dhe shqip.

Postimi i plotë

Të dashur aktivist të Lëvizjes VETËVENDOSJE qytetarë e familjarë, nga Këshilli i Përgjithshëm e mora besim për herë të dytë kanditimin për deputete.
Jam falenderuese dhe konsideroj se nuk është privilegj por përgjegjësi, unë do të jem zëri juaj, besnike deri në fund.
Numri im në këto zgjedhje është 36.
Alfabeti i gjuhes shqipe i ka 36 shkronja.
Pra unë flas shkurt dhe shqip.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...