KFOR të gatshëm ndaj përshkallëzimit të trazirave - Bota Sot
KFOR të gatshëm ndaj përshkallëzimit të trazirave

Aktuale

KFOR të gatshëm ndaj përshkallëzimit të trazirave

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 10:51
Ushtrimet e KFOR-it

Trupat perëndimore të komandës rajonale te KFOR planifikuan dhe ekzekutuan një hyrje te stimuluar për te reaguar shpejtë ndaj një përshkallëzimi (eskalimi) të trazirave

“Trajnimi i planifikuar dhe i vazhdueshëm është thelbësor për të siguruar gatishmëri të vazhdueshme operacionale dhe për të ruajtur aftësi të nivelit të lartë  në mes  njësive të KFOR-it”, shkruhet në postimin e KFOR-it në Facebook.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...