Këta politikanë të Kosovës, po e përkrahin Daçiqin - Bota Sot
Këta politikanë të Kosovës, po e përkrahin Daçiqin

Aktuale

Këta politikanë të Kosovës, po e përkrahin Daçiqin

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 16:32
Ivica Daçiq

Ndërkohë, e gjithë bota e ka kuptuar fushatën e ndyrë dhe të rreme të Ivica Daçiq, janë vetëm disa politikanë që në Kosovë për përfitime zgjedhore e pranojnë dhe e përdorin propagandën e ndërtuar me afera korruptive të Daçiçit.

Kështu ka shkruar në Facebook, Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit të jashtëm, Behgjet Pacollit.

Zyberaj thotë se kjo është e dëmshme dhe kundër interesave të Kosovës.

Postimi i plotë:

Ndërkohë, e gjithë bota ka kuptuar fushatën e ndyrë dhe të rreme të Ivica Daçiq, janë vetëm disa politikanë që në Kosovë për përfitime zgjedhore e pranojnë dhe e perdorin propagandën e ndërtuar me afera korruptive të Daçiçit.
Kjo është e dëmshme dhe kundër interesave të Kosovës. Asnjë vend nuk e ka tërhequr njohjen e Kosovës dhe ne kemi kundërshtuar me aleatët tanë këtë fushatë të Serbisë. Gjithashtu krerët shteteve dhe qeverive si në Liberi, Guinea-Bissau, Burkina Faso, Ishujt Solomon dhe vendet e tjera kanë hedhur poshtë propagandën e Daçiçit.
Zgjedhjet nuk duhet dhe nuk mund të fitohen mbi interesat strategjikë të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...