Trump shkarkon Boltonin, lajm i keq për Hashim Thaçin, Edi Ramën dhe Baton Haxhiun: “Zoti i lashtë shëndosh” - Bota Sot
Trump shkarkon Boltonin, lajm i keq për Hashim Thaçin, Edi Ramën dhe Baton Haxhiun: “Zoti i lashtë shëndosh”

Aktuale

Trump shkarkon Boltonin, lajm i keq për Hashim Thaçin, Edi Ramën dhe Baton Haxhiun: “Zoti i lashtë shëndosh”

Nga: N.H Më: 10 shtator 2019 Në ora: 19:40
Haxhiu, Rama dhe Thaçi

Opinionisti Prof. Dr. Binak Maxharraj përmes një shkrimi në Facebook ka komentuar shkarkimin e John Boltonin nga pozita e këshilltarit për siguri.

E lidhur me këtë Maxharraj thotë se për shkarkimin e Boltonit zoti i lashtë shëndosh Hashim Thaçin, Edi Ramën e Baton Haxhiun.

“Trump shkarkon proserbin John Bolton. Zoti i lashtë shëndosh Hashim Thaçin, Edi Ramën e Baton Haxhiun”, shkruan Maxharraj në profiling e tij në Facebook.

Kujtojmë se kur ishte emëruar në këtë pozitë, Bolton ishte raportuar si kundërshtar i pavarësisë së Kosovës dhe si njëri ndër bashkëpunëtorët më të afërt të Presidentit Trump në Shtëpinë e Bardhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat