Japonezët e edukojnë Thaçin, e mësojnë të pijë çaj - Bota Sot
Japonezët e edukojnë Thaçin, e mësojnë të pijë çaj

Aktuale

Japonezët e edukojnë Thaçin, e mësojnë të pijë çaj

Nga: V.R Më: 11 shtator 2019 Në ora: 09:05

Japonia është një nga shtetet që kanë një kultur unike në pothuajse çdo veprim, përfshi këtu edhe pirjen e çajit.

Hashim Thaçi, presidenti vendit tek sa qëndron në Japoni, është mësuar të përgatisë çaj në stilin japonez.

Postimi plotë i Thaçit:

Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe shijimit të natyrës. HTH (Foto: Astrit Ibrahimi)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat