Ambasada amerikane me fjalë të mëdha për Kosovën pas performancës së “fortë” ndaj Anglisë - Bota Sot
Ambasada amerikane me fjalë të mëdha për Kosovën pas performancës së “fortë” ndaj Anglisë

Aktuale

Ambasada amerikane me fjalë të mëdha për Kosovën pas performancës së “fortë” ndaj Anglisë

Nga: A.ZH Më: 11 shtator 2019 Në ora: 09:46
Kombëtarja e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës mbrëmë ka dhuruar ndeshje të mrekullueshme me Anglinë, me gjithë humbjen me rezultat 5:3.

Për këtë spektakël të dhuruar nga “Dardanët”, ka komentuar edhe Ambasada Amerikane në Kosovë, përmes një postimi në rrjetet sociale, përcjell Bota sot.

Ambasadka ka uruar Kombëtaren për performancën e “fortë” ndaj Anglisë, duke thënë se Kosova po e tregon veten të gatshme si në sport dhe në shumë fusha të tjera.

“Urime për Kombëtaren e Kosovës për performancën e saj të fortë kundër Anglisë. Në sport, si në shumë fusha, Kosova po e tregon veten të gatshme për liga të mëdha. Mezi presim rikthimin në shtëpi”, thuhet në postimin e Ambasadaës Amerikane në Prishtinë./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat