Blerim Latifi bëhet engjëll – Tregon kuptimin e numrit të tij si kandidat për deputet - Bota Sot
Blerim Latifi bëhet engjëll – Tregon kuptimin e numrit të tij si kandidat për deputet

Aktuale

Blerim Latifi bëhet engjëll – Tregon kuptimin e numrit të tij si kandidat për deputet

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 16:21
Blerim Latifi

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës [PDK) dhe profesori i filozofisë në UP, Blerim Latifi, ka bërë një status në Facebook në lidhje me numrin të cilin e ka në këtë fushatë. 

Numri 58 (sic) i z.Latifi duket se ka kuptimin e numrit të engjëllit, dhe z.Latifi ka dashur ta ndajë këtë me miqtë dhe përkrahësit e tij në këtë platformë sociale.

Por, në civilizimet indigjene të Amerikës Qendrore dhe Jugore, numri 58 ka qenë i lidhur me fatkeqësinë. Për shkak të besimit të tyre në 58 mëkatet origjinare, numri ka simbolizuar mallkimin dhe fatin e keq.

“Një shok i imi, i pasionuar pas misticizmit të numrave, ma dërgoi simbolikën të cilën numri 58 e ka në numerologji.
Të faleminderit Shpëtim!” – është statusi i plotë i z.Latifi i ilustruar edhe me fotografinë e mëposhtshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat