Haradinaj në Gjakovë: Duhet ta aktivizojmë aeroportin - Bota Sot
Haradinaj në Gjakovë: Duhet ta aktivizojmë aeroportin

Aktuale

Haradinaj në Gjakovë: Duhet ta aktivizojmë aeroportin

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 21:59
Ramush Haradinaj

Kryeministri në detyrë dhe Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sot ka takuar zejtarët në Gjakovë.

Në këtë takim, ai ka përmendur përveç tjerash investimet infrastrukturore që duhet të bëhen në Gjakovë.

“Ne duhet gjithsesi ta përfundojmë autostradën, edhe zgjerimin e rrugëve. Duhet me mendu edhe për hekurudhën, s’bën me e lënë në gjendjen çfarë është”, ka thënë Haradinaj.

“Duhet ta aktivizojmë aeroportin. Pra, me dhënë ofertë cargo me aeroport. Tash ai është në përkujdesje të ushtrisë po nesër duhet ta kemi si ofertë, me thënë që ne mund të ofertojmë me cargoaeroport”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...