Doris Pack: Jam e turpëruar që qytetarët e Kosovës ende s’e kanë liberalizimin e vizave - Bota Sot
Doris Pack: Jam e turpëruar që qytetarët e Kosovës ende s’e kanë liberalizimin e vizave

Aktuale

Doris Pack: Jam e turpëruar që qytetarët e Kosovës ende s’e kanë liberalizimin e vizave

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 18:44
Doris Pack

Ish-eurodeputetja Doris Pack ka thënë se ndihet e turpëruar që Kosova ende nuk e ka liberalizimin e vizave.

“Jam shumë e mërzitur që qytetarët janë të vetmit në Ballkan që nuk mund të udhëtojnë pa viza. Jam e turpëruar. Mendoj se ju e meritoni, të gjithë fqinjët tuaj e kanë marrë liberalizimin e vizave dhe Kosova ende jo”.

“Jam shumë krenare që Parlamenti Europian dhe Komisioni Europian kanë votuar pro jush. Problemi është që disa shtete nuk janë të përkushtuara ta kuptojnë vërtetë se sa e rëndësishme është që t’ju japin japin juve pozitën e njëjtë si vendeve të tjera të rajonit. U është dhënë mundësia edhe shteteve si Gjeorgjia, Ukraina dhe vendeve të tjera, por jo edhe Kosovës – kjo është e pamundur”.

“Shpresoj shumë që qeveria e re të bindë qeveritë e vendeve të tjera që ta keni liberalizimin e vizave. Ju e meritoni atë dhe unë jam në anën tuaj”.

Doris Pack në cilësinë e kryetares të Forumit të Gruas të Partive Popullore Europiane ka marrë pjesë në takimin që kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani e ka mbajtur me strukturat e Forumit të Gruas të kësaj partie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...