Dakaj paditë Frashër Krasniqin për shpifje, kërkon 50 mijë euro dëmshpërblim - Bota Sot
Dakaj paditë Frashër Krasniqin për shpifje, kërkon 50 mijë euro dëmshpërblim

Aktuale

Dakaj paditë Frashër Krasniqin për shpifje, kërkon 50 mijë euro dëmshpërblim

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 19:19
Frashër Krasniqi

Frashër Krasniqi është paditur për shpifje nga Faruk Dakaj, ky i fundit e konfirmoi përmes një statusi në Facebook. Sipas tij, Krasniqi ka shpifur ndaj Dakajt në debatin televiziv “Pressing” të T7, i cili edhe deponoi padi për shpifje në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Dakaj argumenton padinë e tij duke thënë se nuk është pronar i asnjë kompanie, për të cilën ka postuar edhe certifikatën e ARBK’së.

Dakaj pretendon se argumenton edhe për dy raste tjera të cilat sipas tij Frashër Krasniqi ka shpifur, është fjala për “Ndërtimin e shtratit të lumbardhit” në qytetin e Prizrenit dhe “Ndërtimi i Pishinës Olimpike” në Prizren.

Dakaj në padi kërkon dëmshpërblim me vlerë 50 mijë euro. Mjete këto të cilat do të shkojnë si donacion humanitar për trajtimin e personave me çrregullime psiqike.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...