A do t’i respektojë simbolet e Kosovës nëse bëhet kryeministër? Flet Albin Kurti - Bota Sot
A do t’i respektojë simbolet e Kosovës nëse bëhet kryeministër? Flet Albin Kurti

Aktuale

A do t’i respektojë simbolet e Kosovës nëse bëhet kryeministër? Flet Albin Kurti

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 19:51
Albin Kurti

Në një tubim elektoral në Berlin, delegacioni i Vetëvendosjes është pritur jo me himnin e Kosovës, por me atë të Shqipërisë.

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Vetëvendosja, pas këtij tubimi ka folur edhe për atë se a do t’i respektojë simbolet e shtetit.

“Unë i respektoj simbolet e institucioneve të Kosovës në institucione. Himnin dhe flamurin e Kosovës do t’i respektojë nesër ose pasnesër si kryeministër”, ka thënë Kurti për DW.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...