Sali Rexhaj: Nuk ia fali vetes që nuk ia theva nofullën Bajram Kosumit - Bota Sot
Sali Rexhaj: Nuk ia fali vetes që nuk ia theva nofullën Bajram Kosumit

Aktuale

Sali Rexhaj: Nuk ia fali vetes që nuk ia theva nofullën Bajram Kosumit

Nga: N.Sh Më: 12 shtator 2019 Në ora: 19:52
Sali Rexhaj

Veprimtari Sali Rexhaj thotë se nuk ia fal vetës që nuk e ka rrahë Bajram Kosumin.

Përmes një shkrimi në Facebook, duke e komentuar rrahjen e Haki Abazit nga Dardan Molliqajt dhe atë të Milaim Zekës nga Frashër Krasniqi, shkruan se, nuk ia fal vetës që nuk ia ka thye nofullën Bajram Kosumit pasi ky i fundit ia ndërpriste fjalën gjatë një mbledhje të partisë në vitet e 90-ta.

Më poshtë postimi i plotë:

Rrahja!

Une aq sa i njoh njerezit me potencial dhune, dhe i njoh shume mire se jam rrite ne Kapeshnice, ku shumicen e kohes si e tere gjenerata ime, e kam kaluar duke ushtruar soprte luftarake. Pataj ne vitet 70 ishte ne trend rrahja fer dhe pa ndonje arsye. Heronjet e rrugeve ishin Rika, Ramiz Muriqi, Levaki... ne nivel te Kosoves Gani Kolevica. Thjeshte rraheshim per ti mate forcat.

Dardan Molliqaj e Frasher Krasniqi nuk e provokojne ne asnje rast dhunen. Po jane te gateshem qe te mbrohen e te kunderpergjigjen. Si ne rastin e Milaim Zekes, edhe ne rastin e Haki Abazit, ishin te provokuar e te sulmuar, ata vetem u pergjegjen. Keta tipat ne moshe te shtyre e te pa ushtruar, nuk duhet te kercejne si gjelat, se po shtrihen pastaj per toke si pula.

Une edhe sot nuk ja fali vehtes, pse nuk e kam rrahe Bajram Kosumin. Pas disa privokimmeve ne nje mbledhje ku ma nderpriste fjalen, vendosa te ja thyej nofullen. Po si dhelper qe eshte, e verejti dhe u terhoq. E mbylli gojen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...