Vuçiq betohet: Do t’i shpërbej Kosovës - Bota Sot
Vuçiq betohet: Do t’i shpërbej Kosovës

Aktuale

Vuçiq betohet: Do t’i shpërbej Kosovës

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 21:05
Flamuri i Kosovës

Rrugëve të Prishtinës dhe të tjerave gjithandej vendit, qytetarët kanë gjasë të hasin më shpesh në Aleksandar Vuçiqin.

Por, nuk bëhet fjalë për presidentin e Serbisë.

Është një bashkëkombas i tij me emër dhe mbiemër të njëjtë, që nga kjo e premte, dha betimin që t’i shërbejë Kosovës.

27 vjeçari nga Graçanica, që refuzon ta komentojë këtë lidhje rastësore me politikanin nga Beogradi, preferon të flasë vetëm për detyrën që e mori bashkë me 415 oficerë rë rinj policorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...