Milaim Zeka jep arsyet pse mendon se Albin Kurti nuk duhet të bëhet kryeministër - Bota Sot
Milaim Zeka jep arsyet pse mendon se Albin Kurti nuk duhet të bëhet kryeministër

Aktuale

Milaim Zeka jep arsyet pse mendon se Albin Kurti nuk duhet të bëhet kryeministër

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 00:20
Milaim Zeka

Kandidati i PEK-ut për kryeministër, Milaim Zeka ka dhënë  mendimin e tij për arsyet pse Albin Kurti nuk duhet të bëhet kryeministër i KosovëS.

Gjithashtu Zeka tha se është i bindur që Kurti nuk do të bëhet kryeministër.

“Albin Kurti ka thënë se nëse bahet kryeministër i Kosovës do t’i pranoj simbolet e Kosovës, kjo nuk është shenjë të respekti, ai po e barazon pushtetin me Republikën e Kosovës. Ai e ka gjujtë Isa Mustafën me molotov, e tash po i bjen në dy gjunjët. Për shkak të qëllimeve shumë parimore, une mendoj që ai nuk duhet të jetë kryeministër i Kosovës, dhe nuk do të jetë kryeministër”, ka thënë Zeka. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...