Peci: Thaçi tentoi që eshtrat e Isa Boletinit të mos varrosen në Boletin për shkak të ndryshimit të kufijve - Bota Sot
Peci: Thaçi tentoi që eshtrat e Isa Boletinit të mos varrosen në Boletin për shkak të ndryshimit të kufijve

Aktuale

Peci: Thaçi tentoi që eshtrat e Isa Boletinit të mos varrosen në Boletin për shkak të ndryshimit të kufijve

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 22:21
Faton Peci

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Peci, ka lëshuar akuza të rënda drejt presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit.

Ai deklaroi se me rastin e rivarrosjes së eshtrave të heroit kombëtar, Isa Boletinit, Thaçi ka tentuar që ta ndryshojë lokacionin.

Sipas tij, Thaçi ka tentuar që eshtrat e Isa Boletinit të varrosen në Shqipëri e jo në Boletin, për shkak se nëse do ndodhte ndryshimi i kufijve ato do të mbeteshin jashtë Kosovës.

“Eshtrat e Isa Boletinit ka dashur t’i varrosë në Shqipëri për shkak të ndjeshmërisë së rastit e të mos i dërgojë në Boletin” tha Peci.

Tutje ai deklaroi se ka pasur bisedë me Thaçin dhe se përmes bisedave, kjo bisedë është hedhur poshtë.

“Kam pasur bisedë me të dhe jam krenar që e kemi mposhtur këtë ide” deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...