Agim Bahtiri tregon pse iu bashkua Vetëvendosjes - Bota Sot
Agim Bahtiri tregon pse iu bashkua Vetëvendosjes

Aktuale

Agim Bahtiri tregon pse iu bashkua Vetëvendosjes

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 00:09
Agim Bahtiri

Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kaluar në Vetëvendosje.

Ai në ‘Zona Zgjedhore’ në Klan Kosova ka thënë se arsyeja pse ka kaluar në VV-je ka qenë populli.

Bahtiri ka thënë se nuk ka vendosur të jetë pjesë e listës për deputet, pasi nuk ka dashur të gënjejë qytetarët që ia kanë dhënë votën për kryetar.

“Jam mundu me bë mirë në këtë vend, e mira është kur e ki afër popullin unë e kom as fatin me kanë shërbëtor i popullit.

Vendimi që të kaloj në VV, është vendimi i qytetarëve.

Struktura e AKR-së përpos një personi ka mbetur në AKR, për të hap dyert e AKR-së, krejt struktura është me Agim Bahtirin, dhe populli me Agim Bahtirin.

Jemi duke bërë fushatë në vendin tim, çdo lagje.

Nuk kam garuar për deputet, sepse, nuk i gënjejë qytetarët e Mitrovicës, ma kanë dhënë votën për kryetar, jo vetëm këtë mandat por edhe shumë mandate tjera”, ka thënë Bahtiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...