Haradinaj: 6 tetori do të jetë referendum për vendimet që u morën kundër Serbisë - Bota Sot
Haradinaj: 6 tetori do të jetë referendum për vendimet që u morën kundër Serbisë

Aktuale

Haradinaj: 6 tetori do të jetë referendum për vendimet që u morën kundër Serbisë

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 12:23
Daut Haradinaj

Kandidati i AAK-së, Daut Haradinaj gjatë ditës së djeshme ka qëndruar në tri fshatra të Kosovës nga ku ka thënë se pati mikpritje të përzemërt e “tepër shqiptare”.

Haradinaj nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se në këto vende pati interesim të jashtëzakonshëm për shtet 100%.Ka thënë se në Malishevë fitorja është e sigurt.

“Sovrani po e vërteton se 6 tetori është referendum për shumë vendime që u morën nga Qeveria e Kosovës në raport me shtetin tonë dhe përball Serbisë”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotë

Po e mbylli këtë ditë në një vend tepër të rëndësishëm për mua, ishim në Llozicë, Mleqan, Balincë.

Nga kjo mikpritje e përzemërt dhe tepër shqiptare që na ofruan, nga ky interesim i jashtëzakonshëm për Shtet 100%, fitorja është e sigurtë në Malishevë dhe e Fatmir Shurdhës si kandidat i kësaj zone.

Mirënjohje e veçantë per nikoqirët dhe për kandidatët e koalicionit AAK-PSD.

Sovrani po e vërteton se 6 tetori është referendum për shumë vendime që u morën nga Qeveria e Kosovës në raport me shtetin tonë dhe përball Serbisë.

Respekt për Malishevën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...