Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë - Bota Sot
Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë

Aktuale

Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 06:08
Ilustrim

Nën moton “Pjesëmarrja“, për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Duke filluar në orët e mengjesit, qytetarë, studentë dhe nxënës do të vizitojnë ndërtesën e legjislativit të vendit dhe do të njihen me punën e përfaqësuesve të tyre të zgjedhur.

Për nder të kësaj dite, Kuvendi organizon aktiviteteve të ndryshme që e afirmojnë ndërtimin e demokracisë.

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë bëhet hapja e panairit të organizatave të shoqërisë civile, kuizi i demokracisë si dhe mbahet debat publik me temë “Transparenca dhe pjesëmarrja qytetare në Kuvend”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...