Veseli: ‘Kurrizi’ është simbol i Prishtinës - Bota Sot
Veseli: ‘Kurrizi’ është simbol i Prishtinës

Aktuale

Veseli: ‘Kurrizi’ është simbol i Prishtinës

Nga: A.SH Më: 17 shtator 2019 Në ora: 10:15
Veseli, Kelmendi dhe Hoxha

Kandidati për kryeministër, Kadri Veseli, së bashku me Eliza Hoxhën dhe Mighen Kelmendin, kanë qëndruar në kafenetë e Kurrizit.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se, Kurrizi është simbol i Prishtinës ka qenë një dëshmi e vitalitetit dhe forcës së qëndresës së rinisë shqiptare në robëri.

Postimi në Facebook:

Me Elizën dhe Migjenin u ulëm për të biseduar në një nga kafetë e Kurrizit. Ky lokacion simbol i Prishtinës ka qenë një dëshmi e vitalitetit dhe forcës së qëndresës së rinisë shqiptare në robëri, e cila sot në liri përfaqësohet me talentë që shkëlqejnë në nivel ndërkombëtar të artit e sportit.

Shpërndajeni edhe ju që keni kujtime të tilla nga ajo kohë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...