Reagim i Kryetarit të Partisë Liberale të Kosovës Skender Gashi, i emëruar në Kongresin e PLK më 17 dhjetor 2016 - Bota Sot
Reagim i Kryetarit të Partisë Liberale të Kosovës Skender Gashi, i emëruar në Kongresin e PLK më 17 dhjetor 2016

Aktuale

Reagim i Kryetarit të Partisë Liberale të Kosovës Skender Gashi, i emëruar në Kongresin e PLK më 17 dhjetor 2016

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 10:31
Skender Gashi

Njoftoj opinion pasi qe dje ne faqen zyrtare te Facebookut te Bajrush Xhemajlit,lexova se ka bere marreveshje me Kryetarin e Partise Liberale te Kosoves , gje qe eshte jo e vertete , pasi qe kryetar legjitim i PLK jam une Skender Gashi .

Keto jane vetem fraza dhe deshira te pasinqerta te personit te paraqitur si " kryetar i PLK " ku ky person nuk eshte i emeruar si kryetar as nga kongresi dhe as nga kuvendi zgjedhor , as nga kryesia e Partise , qe te nenshkruaj asnje marreveshje me asnje parti.
- Ne bisede me strukturat kyqe te PDK sot , thojne se ata nuk e njohin ate person dhe nuk kane qasje me kete njeri.
Pas bisedes me KQZ , me persona te autorizuar , thojne se ai nuk figuron ne dokumentet zyrtare si Kryetar i PLK .

Kryetar i PLK mund te jete vetem ai person qe eshte i zgjedhur me kuvend apo kongres te Partise.

E ndjeva si obligim qe te njoftoj opinionin qe mos ta perfaqesojne partine tone , njerez te zgjedhur ne Kafe dhe Restorante.

Kete e din shume mire kryesia dhe nenkryetaret e mi,
Nese eshte nevoja mund ti cekim edhe me emra.

Edhepse e di shume mire une si kryetar,kryesia dhe bashkepunetoret e mi te ngushte , se nga kush eshte i dirigjuar dhe orkestruar ky veprim , si çdo herë.

Me respekt ,
Skender Gashi - Kryetar i PLK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...