Zeka: Kandidati që e morën PDK’ja i kishte veç 5 vjet shkollë - Bota Sot
Zeka: Kandidati që e morën PDK’ja i kishte veç 5 vjet shkollë

Aktuale

Zeka: Kandidati që e morën PDK’ja i kishte veç 5 vjet shkollë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 22:26
Milaim Zeka

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, në emisionin Pressing të Televizionit 7 ka thënë se është i lumtur që disa partia ia morën disa prej kandidatëve të tij për deputetë.

Zeka, i cili garon në zgjedhje me një liste me 44 kandidatë, thotë se partitë e tjera ia morën disa prej tyre dhe që i vjen mirë që ia morën.

Kryetari i PEK’ut thotë se ata që po largohen janë ‘parashutistë’.

Ndërkaq ai përmend një nga kandidatët që, sipas Zekës, është rikthyer në PDK ka thënë se e ka të përfunduar shkollën e mesme, por që ka dalë të ketë kryerë vetëm 5 vjet shkollim.

Zeka thotë se atë kandidat ‘ia ka rikthyer PDK’së dhe Ramiz Lladrovcit’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...