Gorani tregon a do të bashkëpunonte koalicioni AAK-PSD me një parti që e do largimin e taksës - Bota Sot
Gorani tregon a do të bashkëpunonte koalicioni AAK-PSD me një parti që e do largimin e taksës

Aktuale

Gorani tregon a do të bashkëpunonte koalicioni AAK-PSD me një parti që e do largimin e taksës

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 00:12
Dukagjin Gorani

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Dukagjin Gorani, ishte i ftuar në emisionin “DPT te Fidani” në T7.

Gorani ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për mundësinë që koalicioni 100%, siç njihet koalicioni parazgjedhor mes PSD’së dhe AAK’së, do shqyrtonte mundësinë që të futej në një koalicion paszgjedhor me një parti që dëshiron largimin e taksës ndaj produkteve serbe dhe atyre boshnjake.

“Kjo është pyetje hipotetike”, ka thënë Gorani.

“Nuk e dimë se me çfarë fuqie do të hyjmë në Kuvend, nuk e dimë se si do të krijohet realiteti postzgjedhor dhe nuk e dimë se si do të ejtë realiteti i forcave të partive politike. Këto të gjitha do ndikojnë në vendimin tonë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...