Musliu: Korrupsionit i kemi fryer të gjithë ngapak, por PDK do ta luftojë këtë dukuri - Bota Sot
Musliu: Korrupsionit i kemi fryer të gjithë ngapak, por PDK do ta luftojë këtë dukuri

Aktuale

Musliu: Korrupsionit i kemi fryer të gjithë ngapak, por PDK do ta luftojë këtë dukuri

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 21:12
Ganimete Musliu

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK’së, Ganimete Musliu, ka thënë se kjo parti i ka dalë në ballë korrupsionit, kësaj dukurie negative në shoqërinë kosovare.

Musliu ka thënë se PDK e ka dëshmuar që si parti nuk mbyllet në zyre, por shfaqet në teren për t’i dëgjuar problemet e qytetarëve.

“Brenga më e madhe e qytetarëve është korrupsioni dhe PDK i ka dalë përpballë kësaj dukurie negative dhe Kadri Veseli si kryeministër do ta luftojë këtë dukuri që është bërë kancer i kësaj shoqërie e cila po humbë shpresën e të rinjëve”, ka thënë ajo në Debat Plus.

Tutje, Musliu ka thënë se korrupsionit i kanë ‘fryer’ të gjithë ngapak.

“Të gjithë ngapak i kemi fryer kësaj dukurie, nësë nuk do të kishte korrupsion ne nuk do t’i kishim dalë ballë. Të gjithë ngapak kemi hise”, ka thënë Musliu.

Ndër të tjera Musliu u shpreh se të gjithë duhet të bëhemi bashkë për ta luftuar këtë dukuri negative.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...