Agim Bahtiri merr këtë vendim për nxënësit e Mitrovicës, pas tërmetit në Shqipëri - Bota Sot
Agim Bahtiri merr këtë vendim për nxënësit e Mitrovicës, pas tërmetit në Shqipëri

Aktuale

Agim Bahtiri merr këtë vendim për nxënësit e Mitrovicës, pas tërmetit në Shqipëri

Nga: D.RR Më: 22 shtator 2019 Në ora: 12:12
Agim Bahtiri

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka marrë vendim për kthimin e parakohshëm të gjimnazistëve që ndodheshin për vizitë në Shqipëri, pas tërmeteve atje.

Ai thotë se këtë vendim e kanë marrë për arsye të sigurisë së nxënësve.

Postimi i plotë:

Pas tërmeteve të një pas njëshme të ndodhura gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, komuna e Mitrovicës ka marrë vendim për kthimin e parakohshëm të gjimnazistëve që ndodheshin atje për vizitë.

Gjatë gjithë kohës kam qenë në kontakt direkt me stafin arsimor që e ka udhëhequr vizitën, për t'u kujdesur për sigurinë e nxënësve tanë.

Megjithatë, në fund kemi marrë vendim për kthimin e tyre në Mitrovicë, me ç'rast iu shprehu keqardhje nxënësve tanë, por që kjo është bërë për sigurinë e tyre. Fatmirësisht, asnjë nxënës nuk ka pësuar kurrfarë dëmi.

Qytetarëve të Shqipërisë të lënduar nga dridhjet e tokës, iu urojmë shërim të shpejt dhe lutem që raste të tilla të mos përsëriten asnjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...