Kur Ramush Haradinaj dhe Visar Ymeri acaroheshin me sigurimin e Kuvendit, hyn me forcë në Parlament - Bota Sot
Kur Ramush Haradinaj dhe Visar Ymeri acaroheshin me sigurimin e Kuvendit, hyn me forcë në Parlament

Aktuale

Kur Ramush Haradinaj dhe Visar Ymeri acaroheshin me sigurimin e Kuvendit, hyn me forcë në Parlament

Nga: N.Sh Më: 23 shtator 2019 Në ora: 08:17
Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Visar Ymeri, në vitin 2015 kishin krejt një kauzë tjetër.

Ata duke e kundërshtuar ashpër Demarkacionin me Malin e Zi, ishin “qartë” edhe me sigurimin e Kuvendit të Kosovës, ku pastaj me dhunë u futën në Kuvend.

Atëbotë, Haradinaj dhe Ymeri ishin kundër ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi. Madje ata ishin edhe iniciator të një peticioni ku 205 mijë qytetarë e nënshkruan atë.

Megjithatë, pasi Haradinaj u bë kryeministër i Kosovës, me “kënaqësi” e votoi Demarkacionin dhe në këtë mënyrë Malit të Zi iu falën 8200 hektarë tokë.

Për këtë çështje kandidati për deputet i LVV-së, thotë se tash përsëri janë bashkë Haradinaj e Ymerit, por në role të tjera.

Lexojeni postimin e plotë:

Nuk thuhet kot se "Zoti mahitet në mënyrë të çuditshme me njerëz".

Dy kryetarë të partive opozitare, Visari (LV) dhe Ramushi (AAK), duke u gaxhumit me sigurimin e Kuvendit lidhur me peticionin kundër demarkacionit.

Tashti përsëri bashkë por në role tjera.

Veç që Malit Zi ju falën 8200 hektarë.

Sa për freskim të memories: 205 mijë qytetarë nënshkruan peticonin kundër demarkacionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...